Przeskocz do treści

Dzień Szkoły – Święto Hanzy

Gimnazjum nr 20 im. Hanzy w Gdańsku
serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców Przymorza i nie tylko na festyn organizowany z okazji

Święta Szkoły - Dnia Hanzy

Festyn odbędzie się w dniu 18.05.2013 r. w godz. 11.00-14.00 na boisku szkolnym (w przypadku nie sprzyjającej pogody w budynku szkoły). Dzień ten jest świętem uczniów i pracowników naszej szkoły, ale chcemy go celebrować razem z mieszkańcami Przymorza i Wszystkimi zainteresowanymi. Program imprezy obejmuje krótki happening na temat Hanzy, prezentacje artystyczne uczniów oraz zaproszonych gości (m. in. dzieci z klasy II b SP nr 76), pokazy taneczne Dance Hall oraz cheerleaders, pokazy sportowe, integracyjne gry i zabawy, mecze piłki nożnej pomiędzy uczniami, rodzicami i nauczycielami, rozgrywki szachowe. Zaprezentują się klasy z rozszerzeniami programowymi: klasa medyczna organizuje pokazy ratownictwa przedmedycznego, klasa politechniczna będzie prowadziła zabawy z matematyką i fizyką. Uczniowie przedstawią efekty realizowanych przez siebie projektów gimnazjalnych (pokaz filmu o szkole w języku angielskim, wystawy projektów w języku niemieckim, prezentacja projektu z języka polskiego pt. Carmina patri, czyli najważniejsze pieśni Polaków, prezentacja o zanieczyszczeniu Bałtyku). Młodzi redaktorzy gazetki Rzeźnik Szkolny poprowadzą quizy i zagadki dziennikarskie. Uczniowie zaprezentują także gry edukacyjne z języka niemieckiego oraz ciekawe doświadczenia chemiczne. W trakcie festynu będzie prowadzona akcja charytatywna. Za symboliczną kwotę będzie można skosztować ciast pieczonych przez naszych uczniów, zjeść chleb ze smalcem lub wziąć udział w loterii fantowej i w ten sposób wesprzeć Dom Małego Dziecka im. Janusza Korczaka w Oliwie. Każdy mieszkaniec Przymorza będzie miał możliwość uwiecznić się na niecodziennej fotografii - z gadającym ptakiem. Jest to nasza akcja na rzecz ptaków. Gorąco apelujemy do wszystkich mieszkańców o przyniesienie na festyn zepsutych lub niepotrzebnych koszy wiklinowych na ptasie gniazda. Uczestnicy festynu będą mogli także wziąć udział w akcji społecznej polegającej na wymianie używanych książek i czasopism (bookcrossing). Będzie można także zmierzyć sobie ciśnienie krwi. Święto traktujemy jak dzień otwarty - każdy może zwiedzić szkołę czy obejrzeć prezentacje. Zapraszamy również uczniów z okolicznych szkół podstawowych i ich rodziców, którzy jeszcze cały czas zastanawiają się nad wyborem nowej szkoły gimnazjalnej. Będą mogli porozmawiać z uczniami i nauczycielami na temat funkcjonowania naszej placówki.

Wiadomość z ostatniej chwili - nasz festyn wesprze obecnością i materiałami stowarzyszenie przyrodnicze Ptaki Polskie, spodziewamy się też odwiedzin co poniektórych znanych trójmiejskich przyrodników.

Niech ten dzień będzie okazją dla mieszkańców Przymorza do spotkania się i aktywnego spędzenia czasu.

Serdecznie zapraszamy!

Uczniowie oraz kadra Gimnazjum nr 20 im. Hanzy w Gdańsku