Przeskocz do treści

„Marsz ginących gatunków” – Gdańsk

W najbliższą niedzielę 22 V br. przypada Światowy Dzień Bioróżnorodności. W dniu tym będą miały miejsce w całej Polsce, także w regionie gdańskim, marsze i pikiety nawiązujące do problemu przedwczesnego, tj. przyspieszanego wielokierunkową presją człowieka, wymierania wielu gatunków na Ziemi. Działania te to ostatni etap ogólnopolskiego konkursu pt. "Nie znikaj" Ośrodka Działań Ekologicznych "Źródła" z Łodzi, w którym to konkursie uczestniczy kilkaset szkół i przedszkoli w Polsce, w tym kilkadziesiąt z naszego województwa.

Zapraszamy wszystkich chętnych do wsparcia swoją obecnością tych wydarzeń. Mile widziane "gatunki zagrożone", w które każdy z Was może się wcielić konstruując odpowiednie dla siebie przebranie.

Jeden z marszów będzie miał miejsce na gdańskim Przymorzu - zbiórka przed Gimnazjum nr 20 na ul. Zgody II (niedaleko kościoła "okrąglaka") w najbliższą niedzielę o godzinie 10.00. Pójdziemy w kierunku morza ul. Obrońców Wybrzeża, zakończenie marszu na przymorskiej plaży. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału.