Przeskocz do treści

O kaczkach na poważnie i z humorem

W czerwcowym numerze "Dzikiego Życia" - miesięcznika wydawanego przez jedno z najbardziej znanych i zasłużonych stowarzyszeń ochroniarskich w Polsce Pracownię na Rzecz Wszystkich Istot, znajdą Państwo - wśród wielu interesujących tekstów, zwłaszcza o wilku - artykuł Mateusza i Sławomira Zielińskich pt. "Kaczki dla dzieci nie dla myśliwych". W tekście nakreśliliśmy założenia i cele "Kaczej akcji", podaliśmy "stan licznika podpisów" oraz nieco refleksji wpisywanych przez wspierających akcję. Miesięcznik można nabyć w salonach prasowych EMPIK, RUCH, GARMOND PRESS i FRANPRESS. Szczegóły związane z prenumeratą na stronie www.pracownia.org.pl/dzikie-zycie-papierowe.
Autorami załączonych w galerii zdjęć są: Jarek Czochański, Darek Gajuś, Mariusz Warmbier oraz Mateusz i Sławek Zielińscy. Rysunki (z młodszych lat) Mateusza "Kaczki" Zielińskiego.
Ze strony Pracowni o miesięczniku:
"Dzikie Życie jest jedynym w Polsce pismem, które odważnie, dociekliwie i bez pardonu opisuje problemy niszczenia i ochrony przyrody. Krytykujemy konformizm urzędników państwowych, chciwość sektora biznesowego, marazm i apatyczność tzw. ruchu ekologicznego, które są przyczynami postępującego niszczenia najcenniejszych miejsc przyrodniczych.
Podejmujemy kontrowersyjne sprawy, których unikają inne media ekologiczne. Gwarantujemy najświeższe informacje, trudne tematy, skuteczne działania. Mamy własne zdanie".

Zapraszamy do fotorelacji ze szkolenia dostępnego: tutaj.