Przeskocz do treści

NIECH ŻYJĄ! – nie strzelać do ptaków!

Ruszyła akcja zbierania podpisów za skreśleniem wszystkich gatunków dzikich ptaków występujących w Polsce z tzw. listy gatunków łownych.

Na http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=8907 "wisi" już od kilkunastu dni petycja do Ministra Środowiska w tej sprawie, wystawiona przez Arka Glassa w imieniu kampanii Niech Żyją!, w której uczestniczą m.in. Fundacja Viva!, Pracownia na Rzecz Wszystkich Istot, Ptaki Polskie.

Jakiś czas temu rozsyłałem informację o tym fakcie, ponadto rozpowszechniłem info na wielu zajęciach z prośbą o rozważenie wsparcia petycji podpisem - wielu z Was wsparło i wielkie za to podziękowania pozwalam sobie złożyć w imieniu, jak to ładnie ujęła Gosia: "Zwierzyńca Latającego i Pływającego oraz Jego Obrońców". Zapominalskim przypominam - sprawa jest ważna i nie ma co się ociągać. Ptaki są dobrem ogólnonarodowym. Trudno znaleźć powód, dla którego ciągle część z nich jest zabijana w imię spełnienia podejrzanego sortymentu utylitarnej rozrywki garstki społeczeństwa (około 106 tysięcy myśliwych), kosztem ubytku tych walorów tego dobra, które stanowią bądź mogą potencjalnie stanowić o twórczym rozwoju dopełniającej tę garstkę masy społecznej (dobre 37 mln niemyśliwych). Podnoszone przez populację polujących względy konsumpcjonistycznie pojmowanego tradycjonalizmu czy kulinaryzmu mnie jakoś osobiście nie przekonują.

Na wspomnianą petycję najłatwiej trafić z przekierowania z www.niechzyja.pl.

Dziennik Bałtycki o akcji:
http://www.dziennikbaltycki.pl/artykul/655667,ekolodzy-chca-zdelegalizowac-polowania-na-dzikie-ptaki,id,t.html
.